Piknik Rodzinny 2019

02.06.2019

         Jak co roku, gościliśmy rodziców, dziadków, ciocie i wujków naszych uczniów na PIKNIKU RODZINNYM. Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Nyski pan Andrzej Kruczkiewicz.

         Harmonogram imprezy wypełniony był przeróżnymi atrakcjami. Rozpoczęliśmy od występu artystycznego przedszkolaków i uczniów. Szczególnie przedszkolaki zrobiły furorę swoim występem. Gromkim brawom nie było końca.

W kawiarence można było wypić kawę i zjeść przepyszne ciasto, które upiekły mamy. Ponadto zostały przygotowane kiełbaski z grilla.

        Niesamowitych przeżyć dostarczył startującym rodzinom konkurs o zdobycie tytułu „Super Rodzinka”. Rodziny rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych: strzał na bramkę, łapanie piłki, rzutki. Po podliczeniu punktów nagrodzono sześć rodzin.

         Po sportowych zmaganiach dużym powodzeniem cieszył się „prysznic” strażacki OSP w Przechodzie i wypożyczona z Urzędu Miejskiego w Korfantowie dmuchana zjeżdżalnia.

         Dzieci chętnie poddawały się „zabiegom kosmetycznym”, których wynikiem było bajkowe malowanie.

         Dzięki wielu sponsorom w trakcie pikniku odbywała się sprzedaż cegiełek na rzecz przyszłorocznych wycieczek i imprez edukacyjnych dla naszych uczniów.

         Na zakończenie pani Dyrektor ZSP w Przechodzie Elżbieta Rauch podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wspaniałej, rodzinnej imprezy: Sołtys Przechodu p. Grażynie Hoffmann, Radzie Sołeckiej, OSP w Przechodzie, Prezes Mniejszości Niemieckiej z Przechodu - p. Małgorzacie Lisson, Radzie Rodziców oraz nauczycielom. Żegnając się zaprosiła wszystkich na kolejny piknik za rok.

Festyn 2019