“Piękny jest ten świat” IV WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENEK Czesława Niemena

9 lutego 2018 r. w Gimnazjum w Korfantowie odbył się w ramach obchodów Dnia patrona szkoły IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Czesława Niemena. 

Festiwal uświetnił występ piosenkarza J. Królikowskiego, który w przecudowny sposób wykonał kilkanaście utworów z repertuaru Czesława Niemena.

Występy młodych artystów oceniało jury konkursu w składzie: Marek Kryjom, wokalista i gitarzysta zespołu Piersi, Adam Sinicki, dyrektor ZS w Tułowicach oraz Stanisław Szkolny, dyrektor MGOKSiR w Korfantowie.

W Festiwalu wzięły udział 4 zespoły, wśród których znalazł się również zespół reprezentujący Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przechodzie. Poza tym w konkursie zmagali się również soliści, występujący w dwóch kategoriach: soliści – szkoła podstawowa oraz soliści – gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Nasz zespół, o błyskotliwej nawie RYZYKANCI – MUZYKANCI, reprezentowali uczniowie kl. IV-VI. Wykonali oni utwór Czesława Niemena pt. „Pod papugami”, dzięki któremu otrzymali wyróżnienie.                           

Gratulujemy zespołowi RYZYKANCI – MUZYKANCI i życzymy dalszych estradowych sukcesów!!!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Monika Wójcik                                                                                                                                              
20180209 125445