Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przechodzie

Fascynujący Świat       „Misja Przyroda – Zielone Szkoły    Szkoła uczestniczy w projekcie Nauki i Technologii           w Parkach Narodowych”            LEPSZA SZKOŁA (j. polski)
      
  logo animowane                   misja                                                             logo LS

                     Program Światowej Federacji Badmintona          Odkrywcy Sekretów
                             „Shuttle Time – Czas na Lotkę”  
                             
Nauki

                                  images                                                  logo

 

„Szkoły przyszłości w Gminie Korfantów

RPOOPOEFS kolor 2 

przedszkolaczki
             Przedszkole w Przechodzie i Rzymkowicach
 


 

Odkrywcy Sekretów Nauki

Wycieczka do kina w Nysie

10 grudnia 2019 r. klasy IV-VI wybrały się do kina w Nysie. Wyjazd na film  pt. "Śnieżna paczka"  promujący ekologiczne zachowania, zaplanowany został z okazji "MIKOŁAJEK". Dodatkową atrakcją była podróż z Sowina do Nysy "szynobusem" wyremontowantowaną trasą kolejową. Po pełnym wrażeń seansie, czekała na uczestników wycieczki, niespodzianka w postaci opóźnienia pociągu o 40 minut.

kino

Mikołaj 2919

Dzisiaj w naszej szkole powitaliśmy niezwykłego gościa, którego znają i na którego co roku czekają wszystkie dzieci.

mikolaj

Andrzejki 2019

Dnia 26 listopada zorganizowano w naszej szkole andrzejki. Z tej okazji uczniowie poszczególnych klas włączyli się w przygotowanie wróżb andrzejkowych. Największą radość sprawiała uczniom wróżba z upieczonymi ciasteczkami. Również można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony; jaki zawód będzie się uprawiało lub co będzie nas czekało w najbliższej przyszłości. Oczywiście nie mogło zabraknąć wróżby układania butów- który pierwszy przekroczy próg. Poza wróżbami była muzyka, tańce i poczęstunek dla każdego. W „magicznej sali” wróżb wszyscy świetnie i znakomicie się bawili.

andrzejki

Mini kosz

23 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Mini Piłki Koszykowej dziewcząt i chłopców w kategorii klas IV-VI. Uczestnikami byli uczniowie ze szkół- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ścinawie Małej, w Przechodzie oraz SP nr 2 w Korfantowie. Drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Radziej, Joanna Malinowska, Julia Grzych, Julia Jabcon, Karina Joseph, Marta Zając, Roxana Ziethen sprawiła nam WIELKĄ niespodziankę wygrywając z drużyną ze Ścinawy Małej 40:0!, a z Korfantowem 20:2! Zajmując I miejsce w gminie, drużyna uzyskała kwalifikacje na zawody na szczeblu powiatowym. Brawo dziewczyny!!!

Chłopcy zajęli II miejsce w gminie. Skład drużyny chłopców: Tymoteusz Fiolka, Jastin Golisz, Michał Raczek, Marcel Rzeszot, Jakub Wencel, Dominik Tomala.

 Dorota Łapot

kosz

Śniadanie ndaje moc 2019

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. 

Idea Programu "Śniadanie Daje Moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Najważniejsze cele programu:

Zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. 

Rodzicom, uczniom i wychowawcom klas I-VI dziękuję za zaangażowanie w akcję „Śniadanie daje moc”

Dorota Łapot

niadaniedajemoc-333177