Przechód - Wielkanoc 2019

Tradycyjne spotkanie przedświąteczne dzieci, rodziców i pracowników placówki w przedszkolu.

wielkanoc 2019

Rzymkowice - powitanie wiosny.2019

W tym roku nasz wiosenny korowód z Marzanną przeszedł po naszej wsi ze śpiewem i grającymi instrumentami. Głośno śpiewaliśmy „Kle,kle boćku”, „Wiosna, wiosna” i „Pierwszy obudził się pierwiosnek” aby przywołać wiosnę. Potem wznosiliśmy okrzyki „Precz zimo zła” gdy nasza Marzanna płonęła aby zimy już nie było. Mamy nadzieję, że się nam to udało.

witamy wiosne

Przechód - Powitanie wiosny 2019

Tak witaliśmy wiosnę.

powitanie wiosny p

Rzymkowice - nasze prace 2019

W lutym nasi rodzice zorganizowali zabawę aby wesprzeć nasze przedszkole. My przygotowaliśmy pracę plastyczną za którą nasi rodzice nam podziękowali, sprezentowali nam piękne, kolorowe i wielkie klocki do zabawy. BARDZO WAM DZIĘKUJEMY ZA TEN CUDOWNY PREZENT !!!!!! 

nasze prace

Przechód - Zajęcia Plastyczne

Nietypowe zajęcia plastyczne w przedszkolu
Nie przy stoliku, na dużym arkuszu papieru i wspólnie z kolegami- malowanie farbami, to było wyzwanie szczególnie dla maluchów. Rysowanie kredą na czarnej kartce, też podobało się dzieciom, ale ulubiona forma pracy twórczej to styl otwarty z wykorzystaniem nieużytków.

Dzięki tym zajęciom dzieci uczą się współpracy w grupie, planowania działań, estetyki pracy, rozwijają wyobraźnię i inwencje twórczą.

a plastyczne

Rzymkowice - wycieczka do Nysy

W dniu 7 marca wyjechaliśmy na wycieczkę do Nysy aby zobaczyć przedstawienie Teatru Baniek Mydlanych „Dziwactwa mistrza Bulbulasa” i odwiedziliśmy studio zabaw dla dzieci „Kids”. Wycieczka była bardzo udana śmiechu i radości było co nie miara.

wycieczka do nysy