Rzymkowice - Bal przebierańców

W czwartek 18 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców. Przedszkolaki zaprezentowały się w pięknych, pomysłowych strojach, wykonały wiele interesujących tańców, rozegrały liczne konkursy a na koniec „spałaszowały” słodki poczęstunek. Było wesoło, głośno i super się bawiliśmy!!!

IMG 20180118 102253

Rzymkowice - Występ w świetlicy

Jak co roku zostaliśmy zaproszeni na zabawę choinkową organizowaną w świetlicy wiejskiej w Rzymkowicach dla wszystkich dzieci z naszej wsi. W tym roku zaprezentowaliśmy wiersz J.Tuwima „Rzepka” zaśpiewaliśmy zimową piosenkę i dziewczynki zatańczyły taniec do utworu „Jinglle bells”. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami i paczkami ze słodyczami.

IMG-20180118-WA0032

 

Przechód - Wycieczka do biblioteki wiejskiej

Podczas jesienno-zimowy spacerów wstąpiliśmy do wiejskiej biblioteki. Dzieci poznały zasady wypożycznia i bogaty ksiegozbiór dla dzieci.

IMG 0727

Przechód - spotkanie z policjantem

         Do przedszkola w Przechodzie przyjechał pan policjant, dzielnicowy z Korfantowa.
W ciekawy sposób, poprzez prezentację multimedialną, ukazał, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać podczas wolnego czasu spędzanego w domu i jak prawidłowo należy reagować w  niebezpiecznej sytuacji.
Dzieci z zaciekawieniem oglądały pokaz i słuchały rad pana policjanta.

IMG 0938

 

Rzymkowice - Wigilia w przedszkolu

W dniu 22.12 w przedszkolu odbyła się nasza przedszkolna wigilia, na którą zaprosiliśmy rodziców. Przygotowaliśmy jasełka „ Przedszkolaki i zabawki u Jezuska”, prezenty dla rodziców z okazji świąt. Pyszną wigilię przygotowały nasze mamusie ale my też upiekliśmy pierniki i kruche ciasteczka. Byliśmy grzeczni i dlatego znaleźliśmy prezenty pod choinką dla naszego przedszkola.

 

IMG 20171222 112836

Rzymkowice - Pomagamy innym

W grudniu przyłączyliśmy się do akcji „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” i z pomocą rodziców zbieraliśmy prezenty dla domu dziecka. Uczestniczyliśmy też w akcji „Góra grosza” aby zbierać pieniążki na pomoc dzieciom z rodzin zastępczych. Znowu prosiliśmy o pomoc naszych rodziców.

                mikoaj                 gora grosza1