Przechód-Bal karnawałowy 2019

W czwartek odbył się bal karnawałowy. Były tańce, pląsy, wężyki i konkursy: 1."Najpiękniejszy taniec karnawałowy"

2."Najpiękniejszy strój na balu" a najwięcej radości sprawiła zabawa z serpentyną i z konfetti. Przyszła nas odwiedzić pani dyrektor rozstrzygnęła konkursy zatańczyła z nami i wręczyła dyplomy. Zmęczeni zabawa karnawałową przedszkolaki odpoczywali na dywanie

bal2019 

Przechód-Dzień seniora

W mroźny styczniowy dzień ugościliśmy w naszej placówce babcie i dziadków naszych wychowanków z Przechodu, Borku, Kuźnicy Ligockiej, z Głogówka, z Wydrowic, z Śmicza. z Pogórza i z Łącznika.
Wnukowie w części artystycznej popisywali się tańcami: walczyk- przy akompaniamencie pianina, poleczka, piosenkami i wierszami.
Na koniec części artystycznej były zagadki muzyczne dla seniorów; dzieci grały melodie na ksylofonach, a dziadkowie zgadywali "co to za melodia?".
Potem przedszkolaki ubrały białe maski i seniorzy musieli odszukać swojego wnuka.
Nasza Rada Rodziców przygotowała poczęstunek, a pani dyrektor złożyła najlepsze życzenia z okazji ich święta.
Przedszkolaki podarowały seniorom samodzielnie wykonane etui na okulary. Ten dzień w przedszkolu przebiegł w bardzo miłej atmosferze.
 
IMG 1752

Rzymkowice-Bal karnawałowy 2019

Dzisiaj 16.01 w naszym przedszkolu bawiliśmy się znakomicie a to dlatego, że mieliśmy bal karnawałowy. Każdy przedszkolak zaprezentował wspaniały strój, były tańce, konkursy i pyszny poczęstunek. Zobaczcie jak się bawi, jak się bawi przedszkole w Rzymkowicach…

 1

 

Przechód-Czekamy na więcej śniegu.

Początek stycznia uraczył nas śniegiem, więc przedszkolaki codziennie bawiły się nim na placu zabaw.Tworzyły z niego różne ciekawe kształty; wykorzystując również nieużytki. Oczywiście liczymy na większą ilość tego białego puchu, aby ulepić  w końcu bałwana.
 
 

Przechód-Przedszkolaki poznają zawody.

Przedszkolaki poznają różne ciekawe zawody i technologie wokół swego otoczenia

Zgodnie z wytycznymi MEN na rok szkolny 2018/2019 dzieci przedszkolne poznają różne ciekawe zawody, pomieszczenia, znajdujący się tam sprzęt i jego zastosowanie podczas wykonywania danego zadania :
  • sekretarka. sekretariat
  • gabinet dyrektora
  • konserwator
  • kotłownia
  • fotograf
  • wysięgnik, straż pożarna
Dzieciom ta forma edukacji bardzo przypadła do gustu i chętnie brały udział w tych wycieczkach.
 
 zawody
 
 

Rzymkowice – Jasełka 2018

     W piątek 21.12 odbyła się u nas przedszkolna wigilia. Zaprezentowaliśmy naszym rodzicom jasełka, zatańczyliśmy taniec gwiazdek do kolędy „Cicha noc”. Wręczyliśmy zrobione własnoręcznie prezenty, podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia a potem była nasza przedszkolna wigilia i oczywiście prezenty pod choinką.

Jaseka Rzym