Przechód - "Przedszkolaki wolność szanują i do obchodów 100 rocznicy się wyszykują"

Spacer w ciekawe miejsca Przechodu.

 

Korzystając z pięknej jesiennej pogody zgodnie z planem "Obchodów jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę" zorganizowano spacer w okolice naszej miejscowości.

 

Dzieci podziwiały piękny krajobraz „Borów Niemodlińskich”, poznały najważniejsze i najciekawsze miejsca naszej wioski:

 

  • • pomnik poległych mieszkańców w obu wojnach,
  • najstarszy budynek naszej wsi- kapliczkę św. Łazarza
  • ponad 200 letni kościół parafialny
  • miejsce przy rzece, gdzie odbywa się co roku Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej

Przez ten spacer przedszkolaki wzbudziły uczucia przywiązania do małej, naszej ojczyzny. 

 

spac

 

 Udział przedszkolaków w części artystycznej

Międzynarodowego Turnieju Wasserball 2018 o puchar Niepodległości

Zgodnie z planem działań przygotowującym do obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasze przedszkolaki wystąpiły w niedzielę 29 lipca 2018 z częścią artystyczną na scenie pod namiotem nad rzeką Ścinawa.

Dzieci zaprezentowały na początku hymn państwowy z flagą biało-czerwoną (dziewczynka grała melodię Mazurka Dabrowskiego na elektrycznych organach). Potem była inscenizację muzyczno-ruchową pt: "Kasztanki pana Józefa Piłsudskiego" oraz taniec "krakowiaczek".

Po występie strażacy z OSP Przechód nagrodzili dzieci lodami i łakociami. 

wasserbal przed 1

 
  Nasze przedszkole postanowiło uczcić obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości  przez Polskę. Opracowano odpowiedni plan działań ( od stycznia 2018 do grudnia 2018) tak, aby przybliżyć dzieciom to zagadnienie.
         W styczniu przygotowano kącik patriotyczny z mapą Polski i symbolami narodowymi, umiejscowiono widokówkami ważne miejsca w naszym kraju. Przeprowadzono pogadankę na temat " Wolność i jej brak". W lutym zapoznano dzieci z legendami o początkach państwa polskiego " O Lechu  Czechu i Rusie" " Wars i Sawa" oraz "O smoku wawelskim". Zachęcono dzieci do śledzenia zmagań naszych sportowców na Zimowych Igrzyskach  Olimpijskich przez to rozwijano dumę narodową z uzyskanych medali.

IMG 0955

IMG 0963

W marcu i kwietniu nastąpił czas przygotowywania rekwizytów do występów dzieci.

Wykonano wianki dla dziewczynek oraz konie (kasztanki) i szable dla chłopaków. Przygotowano również odpowiednie czapki (maciejówki).

Dzieci ćwiczyły taniec "krakowiaczek" i na ksylofonach grę fragmentu hymnu państwowego.

IMG 0989

Rekwizyty gotowe, więc czas na próby. Przedszkolaki z chęcią ćwiczą poznane układy ruchowe.
Na początku maja dzieci powtórzyły sobie podstawowe wiadomości o naszej ojczyźnie w zwiazku z świętami narodowymi i wykonano z bibuły flagi biało-czerwone.Wykonano również baner z naszym hasłem "Przedszkolaki wolność szanują i do 100-rocznicy się wyszykują"
Jedna z dziewczynek nauczyła się grać cały hymn polski na organach. Korzystając z sprzyjającej pogody dzieci spacerowały po naszej małej ojczyźnie podziwiając piękne krajobrazy.

IMG 1047

W ostatnim miesiącu tego roku szkolnego przedszkolaki z Przechodu na zajęciach poznały postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Przygotowano wystawkę z wizerunkiem bohatera narodowego, które kolorowały wszystkie dzieci dobierając odpowiednie barwy. Przedszkolaki utożsamiły się z kibicami naszej narodowej drużyny piłkarskiej, która przygotowuje się na mistrzostwa świata w Rosji. Doszlifowały elementy występu na część artystyczną Międzynarodowego Turnieju Piłki Prądowej Wasserball 2018 o puchar niepodległości w lipcu.

kibice

Rzymkowice – Nasze uczestnictwo w festynie wiejskim

Jak co roku w październiku prezentujemy swoje artystyczne zdolności na festynie w naszej wsi. W tym roku zaprezentowaliśmy dwie piosenki „Kolorowe kredki” , „Polka prawdziwa” oraz dwa tańce „Trojaka” i „Grozik”. Za nasz program zostaliśmy nagrodzeni oklaskami i słodyczami.

festyn

Rzymkowice – Pierwsze zajęcia w nowym roku przedszkolnym 2018-2019

Nowy rok przedszkolny rozpoczęty, mamy pierwsze zajęcia za sobą i były one smakowite. Zrobiliśmy z owoców sałatkę a z warzyw, które przynieśliśmy ugotowaliśmy pyszną zupkę krem. Zjedliśmy ją z grzankami i groszkiem ptysiowym. Poznajemy też literki i gdy mówiliśmy o „A” pani zrobiła nam zdjęcie aparatem, bo tam jest ta literka.

zajecia

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka u nas

20 września przyłączyliśmy się z dziećmi oraz ich rodzicami na sportowo i muzycznie do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Było wiele emocji, śmiechu i wspólnej zabawy. Na koniec pani dyrektor złożyła życzenia naszym przedszkolakom i wręczyła dyplomy "100% -go przedszkolaka". Była to świetna okazja na zintegrowanie się.  

Obchody

Przechód - Żegnamy 6latków

Co roku pod koniec czerwca smutno nam, bo musimy pożegnać najstarszych przedszkolaków.
Zanim zostały wręczone dyplomy ukończenia zerówki dzieci, pod kierunkiem nauczyciela, popisywały się przed rodzicami i panią dyrektor wiedzą z różnych dziedzin zdobytą w całym roku przedszkolnym. Wiedza ich okazała się wystarczająca, aby pójść do szkoły. W związku z tym przedszkolaki otrzymały dyplomy i torbę pełną niespodzianek ufundowaną przez naszą Radę Rodziców. Na koniec pani dyrektor wręczyła przyszłym pierwszakom długopisy i zawieszki odblaskowe. Życzymy starszakom samych sukcesów w szkole.

6latki

Przechód -Wycieczka do pani Basi

Bawiąc się na naszym placu zabaw słyszeliśmy często dziwny wrzask. Zadawaliśmy sobie pytanie, co lub kto wydaj ten dźwięk? Sprawa się wyjaśniła był to pan paw pani Basi, który jest ptakiem bardzo płochliwym i na nasz widok uciekł do kryjówki.
Dzieci podziwiały i inne ptaki egzotyczne bażanty, kanarki, a nawet ich pisklęta. Mają tam również młode indyki, kaczki, kury i psa. Przedszkolaki zauważyły domek na drzewie; no i nie omieszkały tam wejść; podziwiając piękny widok naszej okolicy. Potem były wodne lody, słodycze i zabawa na mini placu zabaw w ogrodzie pani Basi.

paw