Przechód - "Przedszkolaki wolność szanują i do obchodów 100 rocznicy się wyszykują"

          Nasze przedszkole postanowiło uczcić obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości  przez Polskę. Opracowano odpowiedni plan działań ( od stycznia 2018 do grudnia 2018) tak, aby przybliżyć dzieciom to zagadnienie.
         W styczniu przygotowano kącik patriotyczny z mapą Polski i symbolami narodowymi, umiejscowiono widokówkami ważne miejsca w naszym kraju. Przeprowadzono pogadankę na temat " Wolność i jej brak". W lutym zapoznano dzieci z legendami o początkach państwa polskiego " O Lechu  Czechu i Rusie" " Wars i Sawa" oraz "O smoku wawelskim". Zachęcono dzieci do śledzenia zmagań naszych sportowców na Zimowych Igrzyskach  Olimpijskich przez to rozwijano dumę narodową z uzyskanych medali.

IMG 0955

IMG 0963

W marcu i kwietniu nastąpił czas przygotowywania rekwizytów do występów dzieci.

Wykonano wianki dla dziewczynek oraz konie (kasztanki) i szable dla chłopaków. Przygotowano również odpowiednie czapki (maciejówki).

Dzieci ćwiczyły taniec "krakowiaczek" i na ksylofonach grę fragmentu hymnu państwowego.

IMG 0989

Przechód: "Calineczka" - przedstawienie w szkole

       Przedszkolaki zostały zaproszone na przedstawienie znanej i lubianej baśni. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy małej dziewczynki.
      Po przedstawieniu przedszkolaki brały udział w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej zorganizowane przez wychowawcę.
      Zmęczone i usatysfakcjonowane wróciły do przedszkola.


IMG 1043

Przechód - Tradycje wielkanocne u nas

       Dzieci od wielu dni przygotowywały się na uroczystość w przedszkolu o tematyce wielkanocno- wiosennej. Malowały jajka, nauczyły się wierszyków i piosenek okolicznościowych oraz wykonano odpowiednią dekorację przedszkola.
      W środę poprzedzającą wielkanoc zaproszono do przedszkola między innymi takich gości jak rodziców i babcie. Przedszkolaki zaprezentowały krótką inscenizację o tradycjach wiekanocnych i wiosennych, zaśpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Na koniec były życzenia w rożnych językach oraz tradycyjne "szukanie zajączka"przez dzieci wraz z rodzicami na podwórku. Każde dziecko znalazło niespodzianki od zajączka i szczęśliwe rozeszły się do domów.

IMG 1009

"Wiosno, Wiosenko, gdzie jesteś powiedz nam..."

Tak zaczyna się piosenka, ktorą śpiewały przedszkolaki wraz z uczniami szkoły na pierwszym wiosennym spacerze po spaleniu symbolu zimy - Marzanny.

Dzieci godnie pożegnały zimę, a przywitaly nową porę roku; wierszykami i piosenkami okolicznościowymi.

Mamy nadzieję, że od tej pory będzie coraz cieplej i wiosna zagości u nas na dobre.

IMG 0980

Rzymkowice - Bal przebierańców

W czwartek 18 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców. Przedszkolaki zaprezentowały się w pięknych, pomysłowych strojach, wykonały wiele interesujących tańców, rozegrały liczne konkursy a na koniec „spałaszowały” słodki poczęstunek. Było wesoło, głośno i super się bawiliśmy!!!

IMG 20180118 102253

Rzymkowice - Występ w świetlicy

Jak co roku zostaliśmy zaproszeni na zabawę choinkową organizowaną w świetlicy wiejskiej w Rzymkowicach dla wszystkich dzieci z naszej wsi. W tym roku zaprezentowaliśmy wiersz J.Tuwima „Rzepka” zaśpiewaliśmy zimową piosenkę i dziewczynki zatańczyły taniec do utworu „Jinglle bells”. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami i paczkami ze słodyczami.

IMG-20180118-WA0032