Przechód - "Przedszkolaki wolność szanują i do obchodów 100 rocznicy się wyszykują"

          Nasze przedszkole postanowiło uczcić obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości  przez Polskę. Opracowano odpowiedni plan działań ( od stycznia 2018 do grudnia 2018) tak, aby przybliżyć dzieciom to zagadnienie.
         W styczniu przygotowano kącik patriotyczny z mapą Polski i symbolami narodowymi, umiejscowiono widokówkami ważne miejsca w naszym kraju. Przeprowadzono pogadankę na temat " Wolność i jej brak". W lutym zapoznano dzieci z legendami o początkach państwa polskiego " O Lechu  Czechu i Rusie" " Wars i Sawa" oraz "O smoku wawelskim". Zachęcono dzieci do śledzenia zmagań naszych sportowców na Zimowych Igrzyskach  Olimpijskich przez to rozwijano dumę narodową z uzyskanych medali.

IMG 0955

IMG 0963

W marcu i kwietniu nastąpił czas przygotowywania rekwizytów do występów dzieci.

Wykonano wianki dla dziewczynek oraz konie (kasztanki) i szable dla chłopaków. Przygotowano również odpowiednie czapki (maciejówki).

Dzieci ćwiczyły taniec "krakowiaczek" i na ksylofonach grę fragmentu hymnu państwowego.

IMG 0989

Rekwizyty gotowe, więc czas na próby. Przedszkolaki z chęcią ćwiczą poznane układy ruchowe.
Na początku maja dzieci powtórzyły sobie podstawowe wiadomości o naszej ojczyźnie w zwiazku z świętami narodowymi i wykonano z bibuły flagi biało-czerwone.Wykonano również baner z naszym hasłem "Przedszkolaki wolność szanują i do 100-rocznicy się wyszykują"
Jedna z dziewczynek nauczyła się grać cały hymn polski na organach. Korzystając z sprzyjającej pogody dzieci spacerowały po naszej małej ojczyźnie podziwiając piękne krajobrazy.

IMG 1047

W ostatnim miesiącu tego roku szkolnego przedszkolaki z Przechodu na zajęciach poznały postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Przygotowano wystawkę z wizerunkiem bohatera narodowego, które kolorowały wszystkie dzieci dobierając odpowiednie barwy. Przedszkolaki utożsamiły się z kibicami naszej narodowej drużyny piłkarskiej, która przygotowuje się na mistrzostwa świata w Rosji. Doszlifowały elementy występu na część artystyczną Międzynarodowego Turnieju Piłki Prądowej Wasserball 2018 o puchar niepodległości w lipcu.

kibice

Rzymkowice – Z życia przedszkola

To kilka migawek z naszego przedszkolnego życia, malujemy, robimy kanapki, piszemy na maszynie, liczymy i ustalamy kierunki na płaszczyźnie.

z zycia przedsz

Rzymkowice – Wycieczka do ZOO we Wrocławiu

Dziś 7 czerwca wyruszyliśmy na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu . Wycieczka była bardzo udana dopisała nam pogoda, zobaczyliśmy zwierzęta w Afrykarium i w zagrodach wrocławskiego zoo, zjedismy smaczny obiad i pyszne lody.

zoo wroc

Rzymkowice – Dzień Mamy i Taty 2018

We wtorek 29.05 obchodziliśmy Dzień Mamy i taty w naszym przedszkolu. Przygotowaliśmy biedronkową inscenizację, taniec i piosenki dla naszych rodziców, były tez dla nich przygotowane prezenty. Potem był poczęstunek no i lody dla nas.

dzien mamy

Przechód - My na pikniku rodzinnym w szkole podstawowej

Zaczęliśmy występem artystycznym na sali gimnastycznej. Był energiczny taniec chłopaków na koniach z szablami, a w tle śpiewały dziewczynki, potem był czas na taniec dziewczynek ( "krakowiak"). Po nas występowali uczniowie szkoły. Największe atrakcje czekały na dzieci na placu za szkołą: zjeżdżalnia, pokazy strażackie, mała gastronomia, lody, wata cukrowa, zabawy i zawody sportowe dla rodzin i przejazdy dużymi motorami (Harley-Davidson). Dzieci i rodzice byli zadowoleni z pikniku i już czekają na kolejny.

piknik przedsz

Przechód - Seans filmowy "Kaczki z gęsiej paczki" i zabawy ruchowe w "Smoczej Jamie"

Takie atrakcje miały dzieci na wycieczce w Opolu; po komediowym filmie animowanym w kinie "Helios" dzieci zjadły śniadanie w kinowym kąciku dziecięcym. Najedzeni i wypoczęci upust swojej energii przedszkolaki z Przechodu dały w sali zabaw "Smoczej Jamy". Po warsztatach manufaktury słodkości pojechaliśmy na posiłek w Mc Donalds. Potem szczęśliwe, ale zmęczone w drodze powrotnej zasnęły w autobusie. Cały koszt wycieczki sfinansowała przedszkolna Rada Rodziców.

smocza jama