Przechód - "Przedszkolaki wolność szanują i do obchodów 100 rocznicy się wyszykują"

          Nasze przedszkole postanowiło uczcić obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości  przez Polskę. Opracowano odpowiedni plan działań ( od stycznia 2018 do grudnia 2018) tak, aby przybliżyć dzieciom to zagadnienie.
         W styczniu przygotowano kącik patriotyczny z mapą Polski i symbolami narodowymi, umiejscowiono widokówkami ważne miejsca w naszym kraju. Przeprowadzono pogadankę na temat " Wolność i jej brak". W lutym zapoznano dzieci z legendami o początkach państwa polskiego " O Lechu  Czechu i Rusie" " Wars i Sawa" oraz "O smoku wawelskim". Zachęcono dzieci do śledzenia zmagań naszych sportowców na Zimowych Igrzyskach  Olimpijskich przez to rozwijano dumę narodową z uzyskanych medali.

IMG 0955

IMG 0963

W marcu i kwietniu nastąpił czas przygotowywania rekwizytów do występów dzieci.

Wykonano wianki dla dziewczynek oraz konie (kasztanki) i szable dla chłopaków. Przygotowano również odpowiednie czapki (maciejówki).

Dzieci ćwiczyły taniec "krakowiaczek" i na ksylofonach grę fragmentu hymnu państwowego.

IMG 0989

Rekwizyty gotowe, więc czas na próby. Przedszkolaki z chęcią ćwiczą poznane układy ruchowe.
Na początku maja dzieci powtórzyły sobie podstawowe wiadomości o naszej ojczyźnie w zwiazku z świętami narodowymi i wykonano z bibuły flagi biało-czerwone.Wykonano również baner z naszym hasłem "Przedszkolaki wolność szanują i do 100-rocznicy się wyszykują"
Jedna z dziewczynek nauczyła się grać cały hymn polski na organach. Korzystając z sprzyjającej pogody dzieci spacerowały po naszej małej ojczyźnie podziwiając piękne krajobrazy.

IMG 1047

W ostatnim miesiącu tego roku szkolnego przedszkolaki z Przechodu na zajęciach poznały postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Przygotowano wystawkę z wizerunkiem bohatera narodowego, które kolorowały wszystkie dzieci dobierając odpowiednie barwy. Przedszkolaki utożsamiły się z kibicami naszej narodowej drużyny piłkarskiej, która przygotowuje się na mistrzostwa świata w Rosji. Doszlifowały elementy występu na część artystyczną Międzynarodowego Turnieju Piłki Prądowej Wasserball 2018 o puchar niepodległości w lipcu.

kibice

Przechód - Żegnamy 6latków

Co roku pod koniec czerwca smutno nam, bo musimy pożegnać najstarszych przedszkolaków.
Zanim zostały wręczone dyplomy ukończenia zerówki dzieci, pod kierunkiem nauczyciela, popisywały się przed rodzicami i panią dyrektor wiedzą z różnych dziedzin zdobytą w całym roku przedszkolnym. Wiedza ich okazała się wystarczająca, aby pójść do szkoły. W związku z tym przedszkolaki otrzymały dyplomy i torbę pełną niespodzianek ufundowaną przez naszą Radę Rodziców. Na koniec pani dyrektor wręczyła przyszłym pierwszakom długopisy i zawieszki odblaskowe. Życzymy starszakom samych sukcesów w szkole.

6latki

Przechód -Wycieczka do pani Basi

Bawiąc się na naszym placu zabaw słyszeliśmy często dziwny wrzask. Zadawaliśmy sobie pytanie, co lub kto wydaj ten dźwięk? Sprawa się wyjaśniła był to pan paw pani Basi, który jest ptakiem bardzo płochliwym i na nasz widok uciekł do kryjówki.
Dzieci podziwiały i inne ptaki egzotyczne bażanty, kanarki, a nawet ich pisklęta. Mają tam również młode indyki, kaczki, kury i psa. Przedszkolaki zauważyły domek na drzewie; no i nie omieszkały tam wejść; podziwiając piękny widok naszej okolicy. Potem były wodne lody, słodycze i zabawa na mini placu zabaw w ogrodzie pani Basi.

paw

Rzymkowice – Pożegnanie absolwentek

Nadszedł czas rozstania z najstarszymi przedszkolakami czyli naszymi absolwentkami. Na uroczystość przybyła pani dyrektor Aurelia Walczuk oraz rodzice. Na początku dziewczynki zatańczyły poloneza, później była prezentacja artystyczna, podziękowania, kwiaty, dyplomy i poczęstunek przygotowany przez naszych niezawodnych, kochanych rodziców.

DO WIDZENIA PRZEDSZKOLE

Rzymkowice

Rzymkowice – Wycieczka do muzeum w Przechodzie

Wybraliśmy się na wycieczkę do muzeum w Przechodzie, gdzie poznawaliśmy jak dawniej żyło się na wsi. Pani Ela Buczkowska zaciekawiła wszystkie przedszkolaki swoimi opowieściami o dawnych czasach. Pokazała dzieciom jak robiono masło, jak odbywało się pranie i jak działa żelazko na duszę. Potem był przepyszny poczęstunek.

Heimatmuseum Rzym

Rzymkowice – Z życia przedszkola

To kilka migawek z naszego przedszkolnego życia, malujemy, robimy kanapki, piszemy na maszynie, liczymy i ustalamy kierunki na płaszczyźnie.

z zycia przedsz