Przechód - Święty Mikołaj ponownie nas nie zawiódł

          W czwartek 6 grudnia dzieci od rana zaglądały do okien w oczekiwaniu na gościa. W końcu w samo południe zjawili się. Na widok osób w czerwieni niektóre 3- latki pewniej poczuły się na kolanach mam lub babć. Święty Mikołaj rozmawiał z dziećmi i dorosłymi zadając pytania z różnej tematyki, potem dzieci zaśpiewały mu piosenki okolicznościowe.

        W nagrodę za trafne odpowiedzi i piękny śpiew każde dziecko otrzymało indywidualnie prezent, a przedszkole układanki dydaktyczne i zabawki do kącików zainteresowań.

Cała uroczystość została przygotowana i sfinansowana przez naszą Radę Rodziców.

 

Mikoajki 2018

Przechód - Czas wróżb i pląsów „Andrzejki”

Jak co roku o tej samej porze przedszkolaki brały udział w wcześniej przygotowanych atrakcjach: "serce miłości", "losy przyszłości", "układanie butów". Po wróżbach były pląsy i tańce. Pani dyrektor wraz z nauczycielką wybrały "najpiękniejszy taniec andrzejkowy". Nasza Rada Rodziców zakupiła łakocie, które dzieci chętnie degustowały.


andrzprzed p

Rzymkowice – Zdrowy styl życia

    Przedszkolaki z Rzymkowic wiedzą, że jesienią trzeba się dobrze odżywiać żeby nie chorować. My rozmawialiśmy na zajęciach jak uchronić się przed bakteriami i wirusami. Zrobiliśmy też przepyszne, kolorowe kanapki, zobaczcie jaki witaminowe.
      Piękna jesienna pogoda sprzyja spacerom i obserwowaniu zmian w przyrodzie. Zobaczcie jak spacerujemy w Rzymkowicach.

zdrowy styl

Rzymkowice – Jak uczciliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości

      W dniu 22 listopada z pomocą naszego Pana Leśniczego Marka Kuzaka posadziliśmy dąb aby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nadaliśmy mu imię Plastuś możecie sprawdzić jak sprawnie przebiegło sadzenie naszego prezentu na święto Polski.

dab plastu

Przedszkolaki z Przechoda rozwijają inwencje twórczą podczas zajęć z wytworami natury

        Dzieci chętnie tworzyły przestrzenne kompozycje z ziemniaków, liści o różnych kształtach i barwach, szyszek oraz suszonych roślin z przechodzkich łąk. Barwne pieczątki powstałe z ziemniaków i farby były fajną zabawa plastyczną, przygotowano również wystawkę dla rodziców z wytworami dzieci. Elementy przyrodnicze przedszkolaki łączyły ze sobą za pomocą wykałaczek i plasteliny.

Z samej plasteliny dzieci nauczyły się robić owoce i grzyby.

Ta forma zajęć sprawia dzieciom wiele radości i satysfakcji z wykonanych dzieł.

twrcze

Przechód - "Przedszkolaki wolność szanują i do obchodów 100 rocznicy się wyszykują"

 

Przedszkolaki pokazały krótką historię Naszego Kraju na uroczystej akademii z okazji jubileuszu "100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę"

niepodlega

Link do relacji z Akademii: https://www.youtube.com/watch?v=6MXWWmvNSR0

Spacer w ciekawe miejsca Przechodu.

 

Korzystając z pięknej jesiennej pogody zgodnie z planem "Obchodów jubileuszu 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę" zorganizowano spacer w okolice naszej miejscowości.

 

Dzieci podziwiały piękny krajobraz „Borów Niemodlińskich”, poznały najważniejsze i najciekawsze miejsca naszej wioski:

 

  • • pomnik poległych mieszkańców w obu wojnach,
  • najstarszy budynek naszej wsi- kapliczkę św. Łazarza
  • ponad 200 letni kościół parafialny
  • miejsce przy rzece, gdzie odbywa się co roku Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej

Przez ten spacer przedszkolaki wzbudziły uczucia przywiązania do małej, naszej ojczyzny. 

 

spac

 

 Udział przedszkolaków w części artystycznej

Międzynarodowego Turnieju Wasserball 2018 o puchar Niepodległości

Zgodnie z planem działań przygotowującym do obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasze przedszkolaki wystąpiły w niedzielę 29 lipca 2018 z częścią artystyczną na scenie pod namiotem nad rzeką Ścinawa.

Dzieci zaprezentowały na początku hymn państwowy z flagą biało-czerwoną (dziewczynka grała melodię Mazurka Dabrowskiego na elektrycznych organach). Potem była inscenizację muzyczno-ruchową pt: "Kasztanki pana Józefa Piłsudskiego" oraz taniec "krakowiaczek".

Po występie strażacy z OSP Przechód nagrodzili dzieci lodami i łakociami. 

wasserbal przed 1

 
  Nasze przedszkole postanowiło uczcić obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości  przez Polskę. Opracowano odpowiedni plan działań ( od stycznia 2018 do grudnia 2018) tak, aby przybliżyć dzieciom to zagadnienie.
         W styczniu przygotowano kącik patriotyczny z mapą Polski i symbolami narodowymi, umiejscowiono widokówkami ważne miejsca w naszym kraju. Przeprowadzono pogadankę na temat " Wolność i jej brak". W lutym zapoznano dzieci z legendami o początkach państwa polskiego " O Lechu  Czechu i Rusie" " Wars i Sawa" oraz "O smoku wawelskim". Zachęcono dzieci do śledzenia zmagań naszych sportowców na Zimowych Igrzyskach  Olimpijskich przez to rozwijano dumę narodową z uzyskanych medali.

IMG 0955

IMG 0963

W marcu i kwietniu nastąpił czas przygotowywania rekwizytów do występów dzieci.

Wykonano wianki dla dziewczynek oraz konie (kasztanki) i szable dla chłopaków. Przygotowano również odpowiednie czapki (maciejówki).

Dzieci ćwiczyły taniec "krakowiaczek" i na ksylofonach grę fragmentu hymnu państwowego.

IMG 0989

Rekwizyty gotowe, więc czas na próby. Przedszkolaki z chęcią ćwiczą poznane układy ruchowe.
Na początku maja dzieci powtórzyły sobie podstawowe wiadomości o naszej ojczyźnie w zwiazku z świętami narodowymi i wykonano z bibuły flagi biało-czerwone.Wykonano również baner z naszym hasłem "Przedszkolaki wolność szanują i do 100-rocznicy się wyszykują"
Jedna z dziewczynek nauczyła się grać cały hymn polski na organach. Korzystając z sprzyjającej pogody dzieci spacerowały po naszej małej ojczyźnie podziwiając piękne krajobrazy.

IMG 1047

W ostatnim miesiącu tego roku szkolnego przedszkolaki z Przechodu na zajęciach poznały postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Przygotowano wystawkę z wizerunkiem bohatera narodowego, które kolorowały wszystkie dzieci dobierając odpowiednie barwy. Przedszkolaki utożsamiły się z kibicami naszej narodowej drużyny piłkarskiej, która przygotowuje się na mistrzostwa świata w Rosji. Doszlifowały elementy występu na część artystyczną Międzynarodowego Turnieju Piłki Prądowej Wasserball 2018 o puchar niepodległości w lipcu.

kibice