Projekt "Książki naszych marzeń"

           We wrześniu 2015r. nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Umożliwił on zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, czytania dla przyjemności oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

            W ramach projektu nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie, które pozwoliło na wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej. Zakupiono 72 nowe pozycje książkowe. Książki wybrano na podstawie analizy księgozbioru biblioteki szkolnej, propozycji uczniów i nauczycieli, którzy wspólnie wpłynęli na stworzenie „Listy książek naszych marzeń”.

            Uczniowie naszej szkoły od grudnia mogą cieszyć się z zakupionych książek. Aby przybliżyć nową ofertę biblioteki, zorganizowano w bibliotece wystawę nowości. Wystawa zaciekawiła wielu uczniów, którzy z zainteresowaniem szukali wśród nich książek dla siebie. Wyrabianie nawyku regularnego czytania i chętnego sięgania po książkę jest możliwe tylko we współpracy domu rodzinnego i szkoły. Zakupione książki można będzie wypożyczać również na okres ferii i wakacji.

 

Książki