ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W RAMACH PROJEKTU ”ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI”

WODOLECZNICTWO - GŁUCHOŁAZY, TĘŻNIE SOLANKOWE I ZABIEGI WODNE
W PARKU ZDROJOWYM

        W dniu 13 października 2018r.uczniowie klasy V i VI pod opieką Doroty Łapot odbyli wycieczkę do Głuchołaz.
         Warsztaty przyrodnicze pod hasłem „Woda = Życie” odbywały się w tężni solankowej w Głuchołazach, jednej z najwyższych w Europie. Godzina przebywania w pobliżu tężni w pogodny dzień daje taki efekt jak 3 dni leżenia na plaży nad morzem. Wysoka na 15 metrów wieża ma 5 tarasów zbudowanych wokół rdzenia z faszyny, po którym spływa solanka z wodą morską. Korzystaliśmy z inhalacji ponad godzinę w piękny, słoneczny i przewiewny dzień. Tutaj też mieliśmy przerwę na drugie śniadanie. Uczniowie dowiedzieli się dużo o wodolecznictwie i wykorzystywaniu wody w leczeniu chorób przewodu oddechowego: zapalenia oskrzeli, chorób płuc i rozedmy płuc. O pozytywnym wpływie na sprawność nabłonka dróg oddechowych i poprawie układu odpornościowego. To leczenie przydatne i skuteczne.
          Następnie udaliśmy się do Parku Zdrojowego na kolejne zabiegi zdrowotne. Na przepływającym przez park potoku są miejsca, w których można w zimnej wodzie zanurzyć nogi czy ręce. Ręce zanurzyły prawie wszystkie dzieci, natomiast na zanurzenie nóg w bardzo zimnej wodzie zdobyło się tylko dwóch śmiałków Jonatan i Jastin. Ta metoda nazywała się hydroterapią. Metoda ta bardzo pozytywnie wpływa na ukrwienie kończyn dolnych i górnych. Kuracje te polecane są osobom z chorobami układu krążenia.
        Po kuracjach w solance i parku zdrojowym odpoczywaliśmy w Parku Krajobrazowym Góry Opawskie, gdzie podziwialiśmy walory przyrodnicze i krajobrazowe. Wycieczkę zakończyliśmy na głuchołaskim rynku pod pomnikiem przyrody Lipa Drobnolistna.

Dorota Łapot

guchoazy

Wycieczka klas I-VI do ZACZAROWANEGO ŚWIATA w Opolu

4 czerwca 2018 roku nasi uczniowie pojechali na zajęcia do Zaczarowanego Świata w Opolu w ramach realizacji projektu ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI.

Prowadzący zajęcia odkrywali przed uczestnikami tajemnice świata fizyki oddziaływań elektrycznych i magnetycznych, energii oraz optyki.

W kolejnej pracowni uczniowie poznawali zaawansowane rozwiązania techniczne i zastosowania najnowszych odkryć naukowych w praktyce. 

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z robotyki w trakcie których uczniowie poznają świat programowania i robotów, poznają różne zastosowania robotów w otaczającym nas świecie.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

20180604 090855

Warsztaty teatralne

IMG 20180210 090216

 

IMG 20180217 112235

 

IMG 20180224 104622

Kamishibai

kamishibai

Teatrzyk kukiełkowy

kukieki

Odkrywcy1

Odkrywcy Sekretów Nauki

Odkrywcy Sekretów Nauki   pdf