KONKURS PIEŚNI I WIERSZY PATRIOTYCZNYCH 2018

     „Mamy powody do radości, bo zbliża się 100lecie niepodległości” takie hasło przyświecało nam organizując konkurs pieśni i wierszy patriotycznych, który odbył się 23.10.2018 w ramach obchodów 100tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Ogłaszając konkurs, nie sądziliśmy, że zgłosi się tylu recytatorów i piosenkarzy. Wystąpiło 33 uczniów w dwóch kategoriach (klasy I – III i IV – VI), którzy najpiękniej, jak umieli zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Okazało się, że mamy wiele uzdolnionych dzieci. Niespodziankę publiczności i jury sprawili uczniowie zwłaszcza najmłodszych klas.
Komisja oceniająca występy miała nie lada orzech do zgryzienia typując laureatów. Po naradzie trwającej całe popołudnie następnego dnia wręczono zwycięzcom dyplomy i nagrody. I tak wśród recytatorów nagrodzono: klasy I-III: miejsce III - Dominik Kubon i Michael Kicler kl. II, Łukasz Gorke kl. II, miejsce II - Karina Kutz kl. I i miejsce I - Karolina Goreczka kl. I. Klasy IV-VI: miejsce III - Jastin Goliasz kl. V, Patrycja Luda kl. IV, Maja Skut kl. IV, Oliwia Makiola kl. IV, Wiktoria Radziej kl. IV, miejsce II - Julia Jabcon kl. V, Wiktoria Vogt kl. VI, Marta Zając kl. V, Julia Grzych kl. V, Filip Maślanka kl. IV. Najpiękniej recytującym był Marcel Rzeszot, który zaprezentował wiersz K. I. Gałczyńskiego pt. „List jeńca”.

Wyróżniono następujących piosenkarzy: klasy IV-VI: miejsce III - Kwartet z kl. IV: Wiktoria Radziej, Patrycja Luda, Julia Słowik, Maja Skut, miejsce II - Duet z kl. V: Joanna Malinowska, Julia Grzych, miejsce I - Trio z kl. VI: Agnieszka Raczek, Wiktoria Vogt, Julia Ołota. Klasy I-III: miejsce III - Kwartet z kl. II: Oliwia Zaradzka, Dominik Kubon, Michael Kicler, Łukasz Gorke, miejsce II - Grupa „Malinki” kl. I, miejsce I - Paulina Nowotny kl. I. Paulinka ujęła jury i publiczność swoim głosem i sposobem wykonania pieśni „Rozkwitały pąki białych róż”.

Patriotyzmu i miłości do ojczyzny uczymy się także od poetów i muzyków.

                                                                                                                                 Monika Wójcik i Aurelia Walczuk

Konkurs patrio