DRZEWKO NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W związku z działaniami dotyczącymi wspierania obchodów związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, Nadleśnictwo Prudnik przygotowało propozycję przekazania 5 drzewek z gatunku Sosna limba.
          15 listopada 2018 roku przedstawiciele Nadleśnictwa Prudnik uczestniczyli w uroczystości ich posadzenia. Szkoła przygotowała miejsce na drzewka i okolicznościowe tabliczki.
          Uczniowie dowiedzieli się, że  drzewka te są długowieczne, odporne na wiatry i niskie temperatury. Mamy nadzieję, że przyjmą się na szkolnym podwórku i godnie będą symbolizowały polską wolność i siłę.

Dorota Łapot

lesnik

Szkolny Konkurs na „PATRIOTYCZNE ŚNIADANIE’’

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Szkolnym Konkursie na  

„PATRIOTYCZNE ŚNIADANIE’’
z okazji 100lecia odzyskania niepodległości
„Miłość do Ojczyzny przez żołądek”

z okazji udziału w akcji „Śniadanie daje moc”

Celem konkursu było:
-wybór najlepszego śniadania patriotycznego
- realizacja Programu wychowawczo-profilaktycznego
-propagowanie zdrowego odżywiania
- rozwijanie zainteresowań kulinarnych
- rozwijanie kreatywności

Uczestnicy konkursu uczniowie klas I-VI wraz z wychowawcami mieli za zadanie przygotować zdrowe, patriotyczne śniadanie. Przygotowanie stołów i zaprezentowanie potraw do oceny.

Ocenie jury podlegały:
-smak (1- 10)
-oryginalność (1- 10)
-łatwość przyrządzania (1- 10)
- estetyka (sposób serwowania, kolorystyka, wrażenie ogólne) (1- 10)
- walory odżywcze (1- 10)

Maksymalnie można było zdobyć 50 punktów.

Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie potrawy były smaczne, bardzo pomysłowe i w barwach biało –czerwonych.
           Na zakończenie podsumowano konkurs, ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy i nagrody:

W kategorii klas I-III

I miejsce zdobyła klasa I
II miejsce zdobyła klasa II i III

W kategorii klas IV-VI

I miejsce zdobyła klasa IV
II miejsce -klasa V
III miejsce -klasa VI

Organizator serdecznie podziękował uczniom, wychowawcom i rodzicom za aktywny udział w konkursie.

Dorota Łapot

niadanie 2018

Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

       Setne urodziny naszej ojczyny to wielka lekcja patriotyzmu. Uczniowie i przedszkolaki z naszej placówki włączyły się w obchody jubileuszu.
7.11.2011 roku o godzinie 16:30  odbyła się akademia wierszy i pieśni patriotycznych, na którą licznie przybyli mieszkańcy Przechodu. Miło było nam gościć p. Jolantę Grzegorzewicz –Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.
Jak trudną była droga Polaków do upragnionej wolności zilustrowała, przygotowana przez historyka Andrzeja Kruczkiewicza, prezentacja multimedialna.

Uczniowie śpiewali, recytowali wiersze, tańczyli poloneza, a nasza absolwentka Monika Przybyła w stroju regionalnym i po Śląsku zaprezentowała „Legendę o Hexenbergu”.
Wszystkich zaprosiliśmy do wspólnego śpiewu pieśni „Płynie Wisła płynie” oraz „Przybyli ułani pod okienko”.
Nasi najmłodsi, przedszkolaki, świętowali razem z nami. Pokazali montaż słowno – muzyczny przygotowany przez panią Izabelę Wajda.
Uroczystość zakończyliśmy radosnym wyznaniem miłości Polsce w piosence „Kocham Cię Polsko”.

 

niepodlega

 

Link do relacji z Akademii: https://www.youtube.com/watch?v=6MXWWmvNSR0

Setne urodziny naszej ojczyny to wielka lekcja patriotyzmu. Uczniowie                         i przedszkolaki z naszej placówki włączyły się w obchody jubileuszu.

7.11.2011 roku o godzinie 16:30  odbyła się akademia wierszy i pieśni patriotycznych, na którą licznie przybyli mieszkańcy Przechodu. Miło było na gościć p. Jolantę Grzegorzewicz –Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

Jak trudną była droga Polaków do upragnionej wolności zilustrowała, przygotowana przez historyka Andrzeja Kruczkiewicza, prezentacja multimedialna.

Uczniowie śpiewali, recytowali wiersze, tańczyli poloneza, a nasza absolwentka Monika Przybyła w stroju regionalnym i po Śląsku zaprezentowała „Legendę o Hexenbergu”.

Wszystkich zaprosiliśmy do wspólnego śpiewu pieśni „Płynie Wisła płynie” oraz „Przybyli ułani pod okienko”.

Nasi najmłodsi, przedszkolaki,  świętowali razem z nami. Pokazali montaż słowno – muzyczny przygotowany przez panią Izabelę Wajda.

Uroczystość zakończyliśmy radosnym wyznaniem miłości Polsce w piosence „Kocham Cię Polsko”.

„Opolski Bieg Belfra dla Niepodległej”

         Mimo jesiennej aury 27.10.2018 odbył się, zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Opolu, „Opolski Bieg Belfra dla Niepodległej”, którego celem było uczczenie 100tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W konkurencji Nordic Walking na dystansie 5 km w kategorii nauczyciel dyplomowany p. Aurelia Walczuk zajęła III miejsce.

Link do wywiadu.

http://doxa.fm/aktualnosci/region/nauczyciele-biegnac-uczcili-niepodlegla/

1 belfer

KONKURS PIEŚNI I WIERSZY PATRIOTYCZNYCH 2018

     „Mamy powody do radości, bo zbliża się 100lecie niepodległości” takie hasło przyświecało nam organizując konkurs pieśni i wierszy patriotycznych, który odbył się 23.10.2018 w ramach obchodów 100tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Ogłaszając konkurs, nie sądziliśmy, że zgłosi się tylu recytatorów i piosenkarzy. Wystąpiło 33 uczniów w dwóch kategoriach (klasy I – III i IV – VI), którzy najpiękniej, jak umieli zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Okazało się, że mamy wiele uzdolnionych dzieci. Niespodziankę publiczności i jury sprawili uczniowie zwłaszcza najmłodszych klas.
Komisja oceniająca występy miała nie lada orzech do zgryzienia typując laureatów. Po naradzie trwającej całe popołudnie następnego dnia wręczono zwycięzcom dyplomy i nagrody. I tak wśród recytatorów nagrodzono: klasy I-III: miejsce III - Dominik Kubon i Michael Kicler kl. II, Łukasz Gorke kl. II, miejsce II - Karina Kutz kl. I i miejsce I - Karolina Goreczka kl. I. Klasy IV-VI: miejsce III - Jastin Goliasz kl. V, Patrycja Luda kl. IV, Maja Skut kl. IV, Oliwia Makiola kl. IV, Wiktoria Radziej kl. IV, miejsce II - Julia Jabcon kl. V, Wiktoria Vogt kl. VI, Marta Zając kl. V, Julia Grzych kl. V, Filip Maślanka kl. IV. Najpiękniej recytującym był Marcel Rzeszot, który zaprezentował wiersz K. I. Gałczyńskiego pt. „List jeńca”.

Wyróżniono następujących piosenkarzy: klasy IV-VI: miejsce III - Kwartet z kl. IV: Wiktoria Radziej, Patrycja Luda, Julia Słowik, Maja Skut, miejsce II - Duet z kl. V: Joanna Malinowska, Julia Grzych, miejsce I - Trio z kl. VI: Agnieszka Raczek, Wiktoria Vogt, Julia Ołota. Klasy I-III: miejsce III - Kwartet z kl. II: Oliwia Zaradzka, Dominik Kubon, Michael Kicler, Łukasz Gorke, miejsce II - Grupa „Malinki” kl. I, miejsce I - Paulina Nowotny kl. I. Paulinka ujęła jury i publiczność swoim głosem i sposobem wykonania pieśni „Rozkwitały pąki białych róż”.

Patriotyzmu i miłości do ojczyzny uczymy się także od poetów i muzyków.

                                                                                                                                 Monika Wójcik i Aurelia Walczuk

Konkurs patrio